Jak Polak korzysta z internetu: kwiecień 2017

Na jakie strony polscy internauci zaglądali w kwietniu najczęściej? I o jakiej porze? Miesięczny raport Gemiusa podsuwa kilka interesujących wniosków.

Pierwsza uwaga: według danych dostarczonych przez Gemiusa, Polacy mniej chętnie korzystali z internetu w soboty. Kwiecień może nie był najgorętszym miesiącem wiosny, ale jednak każda okazja, by w czasie wolnym zmotywować się do wyjścia z domu i jakiejś aktywności na zewnątrz powodowała, że rzadziej w weekend sięgaliśmy po komputery i tablety.
Gemius informuje: liczba internautów w Polsce w kwietniu 2017 roku wyniosła 27,8 mln, ale w każdym tygodniu tego miesiąca po piątku następował spadek użytkowników sieci i liczby odsłon.

Druga ciekawa kwestia – w kwietniu wzrosła wyraźnie liczba internautów odwiedzających strony kulinarne. To ważna informacja m.in. dla tych e-sprzedawców, którzy oferują w swoich sklepach produkty z branży gastronomicznej – może warto na stronach o gotowaniu pojawić się z reklamą?

„Większość z pięciu serwisów najchętniej wizytowanych przez kobiety tego dnia było odwiedzanych głównie z urządzeń mobilnych. Czyżby komórki i tablety wypierały z kuchni książki kucharskie?” – zastanawiają się badający. I o ile ciężko pokusić się o jednoznaczną odpowiedź, to na pewno urządzenia przenośne z dostępem do internetu, przepisów i inspiracji, są najczęściej wybierane w kuchni. O tym też warto pamiętać - mobile jest dla każdego szansą, nie tylko koniecznością.

 

Poliż Ecommerce