5 dodatków do Chrome'a, które pomogą ci w codziennej pracy

fot. unsplash.com

fot. unsplash.com

Korzysta z niej blisko 60 procent wszystkich użytkowników internetu, ale ilu zna wszystkie dostępne w niej dodatki, ułatwiające codzienną pracę? Czas doładować swoją przeglądarkę Google Chrome.

 

Awesome Screenshot / Full Page Screen Capture

W zakładce „Opinie” widnieje dość skromna recenzja o treści „bardzo dobra”, ale na temat dodatku Awesome Screenshot można powiedzieć znacznie więcej. Bo przede wszystkim to aplikacja bardzo pomocna i użyteczna w codziennej pracy w internecie. Czy chcesz zrobić zrzut całego, czy tylko fragmentu ekranu, pokazać klientowi/współpracownikowi zmiany lub błędy na stronie – z pomocą tego narzędzia zrobisz to szybko i wygodnie.

Alternatywą dla Awesome Screenshota jest Full Page Screen Capture – najlepiej, jeśli dodasz do swojej przeglądarki oba narzędzia i zostaniesz przy tym, które będzie spełniać wszystkie twoje wymagania. Także te wizualne.

 

Last Pass

Coś dla tych, którym pamięć szwankuje w temacie haseł i ich zapamiętywania. Bo za dużo, bo dawno wpisywane, bo nie wiesz, czy pisane capsem czy małą czcionką… Dodatek Last Pass powstał właśnie po to, by pomóc ci nimi zarządzać. I mieć do nich dostęp niezależnie od tego, jakiego hasła aktualnie poszukujesz. „Rewelacyjna aplikacja, ale czasem zdarzają się problemy z połączeniem z serwerem” – zauważył jeden z oceniających narzędzie internautów. Fakt, zdarzają się. Ale nie ma co się do tego dodatku przez to zrażać. W końcu Last Pass wielokrotnie uratuje cię z "pamięciowej" opresji.

 

Save to Pocket

Czyli wrzuć wszystko do jednego worka. Miejsca, przechowalni, schowka. Zwał jak zwał, ale Save to Pocket to wygodne narzędzie do przechowywania różnych, i zazwyczaj bardzo potrzebnych, informacji każdego dnia generowanych przez ciebie w pracy. I na różnych urządzeniach.

Aplikacja pozwala przechowywać wszystkie treści w jednym miejscu, dzięki czemu można je wyświetlać w dowolnym czasie na dowolnym urządzeniu. I co najważniejsze, nie jest do tego wymagane połączenie z internetem. Dla nas bomba.

 

Pushbullet

Coś jak Save to Pocket w wersji dla komunikatorów, czyli jedna aplikacja do obsługi kilku czatów, z których korzystasz w dzień i w nocy. „Nawet nie podejrzewałeś, jak bardzo jej potrzebujesz” – napisał jeden z jej użytkowników. Jeśli masz bałagan w SMSach i komunikatorach, chciałbyś łatwiej i szybciej między nimi się przełączać, szybko go zrozumiesz. Pushbullet ma bowiem usprawnić działanie wszystkich kanałów z poziomu jednego urządzenia. Czyli usprawniać codzienną pracę.

 

Adblock Plus

Przede wszystkim – najpopularniejszy na świecie program do blokowania reklam. Ale przy okazji Adblock Plus to program, niezwykle ułatwiający pracę w internecie. Blokując wyskakujące z niemal każdego zakamarka sieci banery, okienka, inne irytujące formy reklamowe, nie tylko usprawnia przeglądanie sieci, co przede wszystkim oszczędza… sporo nerwów. A tego nie da się w żaden sposób wycenić.

Poliż Ecommerce